Vitajte na mojom blogu
dona29

Prvý zápas sme prehrali
pridal dona29 4.1. 2006 o 16:05

Po úvodnej dvojhre finálového stretnutia 94. ročníka Davisovho pohára vedú v Bratislave Chorváti nad Slovenskom 1:0. O prvý bod hosťujúceho tímu sa postarala chorvátska jednotka Ivan Ljubičič, ktorý si poradil s Karolom Kučerom v troch setoch za 119 minút 6:3, 6:4, 6:3. Tridsaťjedenročný Kučera s aktuálnym renkingom v ATP Entry 295 sa snažil, ale na v pohode hrajúceho súpera, nedávneho účastníka Masters Cupu, herne nestačil. Ljubičič (9. v ATP Entry) zvýšil svoju famóznu tohtoročnú daviscupovú bilanciu vo dvojhre na 7:0 a stále útočí na absolútny rekord Johna McEnroea z roku 1982 (12:0 spolu so štvorhrou). Veterán Kučera, ktorý toto daviscupové finále považuje za rozlúčku s aktívnou kariérou, má po piatku singlovú bilanciu 27:11. Karol Kučera: "Nechal som na kurte všetky sily. Ljubičič vynikajúco servoval, čím mi prakticky nedal šancu, veď za celý zápas som mal jediný brejkbal. Snažil som sa prečítať jeho podanie. V treťom sete som pri príjme začal riskovať strany, pár returnov mi vyšlo, no pri súperovej vysokej percentuálnej úspešnosti servisu to bolo málo. Myslím si, že vo výmenách som s ním odohral vyrovnanú partiu. Ljubičiča som sa usiloval rozbehať, z časti sa mi to aj darilo, ale urobil som niekoľko chýb, ktoré súper využil. To, že nastúpim, som sa dozvedel po Beckovom tréningu. Pôvodne som išiel rozohrať Hrbatého, no napokon som musel rozohrať aj sám seba."