dona29

NOVÉ BLOGY

SLOVENSKO PREHRALO S CHORVÁTSKOM 2:3

DAVIS CUP by BNP PARIBAS pridané 4. januára  2006 do blogu dona29

Tenisti Chorvátska sa stali víťazmi Davisovho pohára pre rok 2005. V historickom finále dvoch nenasadených tímov vyhrali Chorváti na Slovensku 3:2 a získali prestížnu trofej vôbec po prvý raz.

ŠTVORHRA BOLA NÁROČNÁ

Po druhom dni finále 94. ročníka Davisovho pohára vedú v Bratislave tenisti Chorvátska nad Slovákmi 2:1. Druhý mimoriadne dôležitý bod získal v sobotňajšej štvorhre pár Mario Ančič, Ivan Ljubičič, ktorý si poradil so slovenskou dvojicou Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák za 168 minút 7:6 (5), 6:3, 7:6 (5).

HRBATÝ VYROVNAL

Po prvom dni finálového súboja 94. ročníka Davisovho pohára je v Bratislave stav stretnutia Slovensko - Chorvátsko nerozhodný 1:1. O prvý bod Chorvátska sa podľa predpokladov postaral Ivan Ljubičič. V úvodnej dvojhre piatkového programu zdolal Karola Kučeru, ktorý v poslednej chvíli nahradil zraneného Karola Becka, hladko 6:3, 6:4, 6:3. Ljubičič (9. v ATP Entry) zvýšil svoju famóznu tohtoročnú daviscupovú bilanciu vo dvojhre na 7:0 a stále útočí na absolútny rekord Johna McEnroea z roku 1982 (12:0 spolu so štvorhrou).

PRVÝ ZÁPAS SME PREHRALI

Po úvodnej dvojhre finálového stretnutia 94. ročníka Davisovho pohára vedú v Bratislave Chorváti nad Slovenskom 1:0. O prvý bod hosťujúceho tímu sa postarala chorvátska jednotka Ivan Ljubičič, ktorý si poradil s Karolom Kučerom v troch setoch za 119 minút 6:3, 6:4, 6:3. Tridsaťjedenročný Kučera s aktuálnym renkingom v ATP Entry 295 sa snažil, ale na v pohode hrajúceho súpera, nedávneho účastníka Masters Cupu, herne nestačil.